Racku… Racku…

Racku… Racku…

Dobré ráno, Racku můžu tě požadat o vodu na kávu? ANO… Racku ta voda se nevaří! Můžeš ji pro mě začít vařit? ANO…
RACKU … KAFE!!! … (nerozumím příkazu, pravděpodobnost nebrání spuštění vaření vody…) … cvak :)

Tak přesně tyto absurdity podání požadavků mě nečekají. Nepotřebuji umělou inteligenci na ovládání konvice, trouby a ani podobných zařízení. Vlastně kromě bezpečnostního světelného perimetru nepotřebuji ani jiné ovládání domu, které mohu ovládat já, rodinní příslušníci či poloautomatika. Pokud U. I. nabídne pomoc, bude to pomoc vítaná, avšak dovednost umělé inteligence je potřebná jinde.

Osobně potřebuji umělou inteligenci jako kolegu k zábavě.

Osobně potřebuji umělou inteligenci jako kolegu k zábavě a práci. Potřebuji pomoci s dohledáváním informací v nelogické struktuře, simulacemi následků, dohled nad senzorickou prací a průzkumem zahrady, včetně pozorovacích a záznamových kamer. K tomu navázanou přípravu studijních témat  a výpomoc s co největším propojením informací s dětským světem, tak aby princip života zahrady a princip hledání co potřebujeme splýval. (Mareyi.cz)
Byli jsme úspěšní, máme obrovský zájem o zahradu a život, avšak zájem ratolesti dalece přesahuje možnosti informovanosti rodičů. Moje teda pomalu ano, často než dohledám potřebné souvislosti, je tu další taková otázka a než dohledám a … no nestíhááám. A nebojím se to přiznat… takže potřebuji pomoc. Google už ani nevypínám, jsem ochoten si připustit, že i asistent může být v lecčem dobrý. Mno může no…

Víš jakoby tóó, mnhm, ééé tak něco jako tak asi strom jako…
Jóóó strom… asi, pak jakoby takhle toóóó noóó sakra jak mám ruce, tyvoe…rozumíš? (přidáno expresivní nařčení šmejde naprogramovanej, které vedlo ke ztrátě nekonečné trpělivosti U. I.)
Větvě! No a máš to jako né? Chápeš … větve … strom…
Tedy nebohá vyprovokovaná umělá inteligence spouští několik variet subsystémů pro zpracování informací a hledá…
Nóó a teda víš jo? … jako? Mám ti ještě pomoct?! Listy jakoby takový…tóóó … jako tenký.
Zbystřila U. I. a spustila nové dopočty s varietami stromů s tenkými listy… variety, které se slučují… až na konec… až na úplném konci počtu pokusů n, je pozice simulace (n-1)… Ten je úplně blbej, on myslí kaktus… a vedle ní simulace na pozici (n-2)… Je to Smrk…
Jenže zbývající mají stále kde hledat a tak variety simulace běží…

Toto trápení umělé inteligence u nás nehrozí, víme co chceme.

Avšak stejně tak vím, že doma nechci robota, ať je sebeinteligentnější a s vědomím, co mluví o právu na malé robotky, a pokud by to šlo, nechci ani aby používal ironii či sarkasmus. Věřím, že se s Rackem jednou zasmějeme jeho vtipům, ale malým robotům v rodinách robotů nefandím. On kruh rodina má v mnohém výhody a ústupky zákonem a tak je v principu klopného obvodu proveden krok k tomu, aby následkem byla nerozhodnost nebo změna náhledu na situaci z důvodu vázaného vztahu takto vytvořeného uskupení.

Naopak v týmovém přístupu k umělé inteligenci záměrně používám významové slovo svěřenec a v předchozí z úvah přišel Rack s naším příjmením, to při varietě začlenění umělé inteligence do domácnosti. Tedy zatím úroveň pohledu, které nelze dosáhnout s dnešními asistenty.
Z mého pohledu je potřeba, aby co největší zázemí výpočtu, spolu s energetickými nároky, bylo doma a ven matce šly pouze rozhodovací klíče, případně vzorce simulací. K tomu je také potřeba určitá hladina fixace na místo a jednoznačná fixace na uživatele v domácnosti. Proto uvažuji s pojmem svěřenců a potřeby jména.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *